У членів Тимчасової слідчої комісії «з’явились питання» до НААН

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради з розслідування фактів корупції на державних підприємствах та установах Національної академії аграрних наук (НААН) України має низку запитань до використання нею державних земель сільгосппризначення.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Взяв участь у черговому засіданні ТСК Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах та установах НААН України. На ньому заслухали інформацію про роботу НААН України, представників Фонду держмайна, представників Мінекономіки та Мінагрополітики, Держгеокадастру. У нардепів – членів ТСК було багато запитань щодо діяльності НААН та використання нею сільськогосподарських земель», – заявив голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його даними, частина підприємств академії збиткова, а земельні ділянки з великою площею не внесені до земельного кадастру, що створює ризик неправомірного їх використання з боку НААН.

«Ми як народні депутати виступаємо за ефективне та прозоре використання державних земель. Будемо вивчати питання використання державних земель НААНУ і далі», – констатував нардеп.

СБУ в жовтні 2021 року викрила злочинну схему розкрадання майна держпідприємства в Рівненській області, яку покривали правоохоронці. Зловмисники передали майже 1 600 га земель НААН у незаконну оренду місцевим підприємцям, що завдало збитків державі на 5,5 млн грн.

Правоохоронці в серпні 2021 року скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням президента НААН в одержанні ним неправомірної вигоди, йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Як повідомлялося, керівника НААН відсторонили від посади 28 квітня рішенням Київського апеляційного суду, а 17 травня (терміном до 8 липня) – повторно.

У січні 2020 року п’ятьом посадовцям НААН повідомили про підозру у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння особливо цінними землями академії у 2013-2014 рр. Ідеться про експрезидента та віцепрезидента НААН, директора, ексзавідувачів відділення та заввідділення впровадження Науково-навчального центру Інституту землеробства НААН.

Також про підозру було повідомлено співробітнику СБУ та ексначальнику управління Державного земельного кадастру Головного управління Держземагенства в Київській області. Пізніше про підозру повідомили ще двом особам: ексголовному вченому секретарю НААН і ексзаступнику начальника ГУ Держземагентства в Київській області.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *