У порту Миколаєва вже два роки стоїть вантаж з 3200 тоннами простроченої аміачної селітри.
Активісти зазначають, що такий вантаж може спровокувати вибух набагато сильніше, ніж той, що стався 4 серпня в Бейруті, столиці Лівану.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rbc.ua.
Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Андрій Сенченко, голова громадської організації «Центр аналітичних досліджень», цей вантаж знаходиться у Миколаївському порту вже два роки й по ньому було відкрито кілька кримінальних проваджень.
«18.09.2018 року судно Тузла з 3200 тоннами «простроченої» селітри зайшло в Никморпорт, на 12 причал. Почалося покладене за процедурою відвантаження, але екологічною інспекцією було відмовлено у митному оформленні вантажу. Крім цього, екоінспекція звернулася в Держспоживслужбу області, у митницю, прокуратуру, СБУ і поліцію. Судно пішло, а вантаж залишився лежати в порту. Що звертає на себе увагу — обсяги вантажу (селітра) навіть більше, ніж злетіло в повітря в порту Бейрута», — написав Сенченко.
Він додав, що було відкрито кримінальне провадження. Встановлено, що відправлений вантаж був із Казахстану. Залізницею його відправили до Грузії, а звідти судном відправлено у Миколаїв.
«Потім, слідчі органи проводили огляд товару і стверджували, що невстановлені посадові особи компанії-експедитора робили спроби надати товарний вид вантажу, щоб випустити його у вільний обіг на території України», — повідомив Сенченко.
У лютому 2019 року суд відмовив у знятті арешту на майно і за станом на серпень 2020 року 3200 тонни простроченої селітри знаходяться в порту Миколаєва.
«А ось тепер, у світлі подій в Бейруті, хто і коли останній раз перевіряв умови зберігання цих трьох тисяч двохсот тонн заарештованої простроченої селітри? Вони зберігаються з дотриманням усіх норм безпеки? У нас якийсь дядя Вася не вирішить там двері приварити на складі? Чи може ця селітра вже повторила долю заарештованого масла, яке зникло з-під арешту?» — резюмував Сенченко.
У Миколаївському морському порту повідомили, що небезпечний вантаж був вивезений у 2019 році. Про це повідомляє прес-служба Миколаївського морського порту.
Джерело: propozitsiya.com