У Раду внесуть новий законопроєкт: 80% землі віддадуть фермерам, а 20% — залишаться в стратегічних запасах, — Власенко про мету «земельного референдуму»

Сергій Власенко

У партії «Батьківщина» повідомила про проведення «земельного референдуму». У політсилі розповіли про цілі такої ініціативи, заявив в інтерв’ю нардеп «Батьківщини» Сергій Власенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на censor.net.

Так, парламентарій розповів, як будуть проводити «земельний референдум».

«Реєстрація ініціативної групи. Збір трьох мільйонів підписів. Передача підписів у ЦВК. Перевірка підписів. Підтвердження підписів. Ухвалення рішення ЦВК про відповідність усіх необхідних процедур. Указ президента про референдум. Проведення референдуму. Абсолютно очевидно, що понад 70% людей сьогодні не підтримує той ринок землі, який приймається. Відповідно, відповідаючи на питання, чи згодні ви з тим, що українська земля не може продаватися нікому, крім української держави, понад 70% голосують за це питання. Після цього до Верховної Ради України вноситься новий законопроєкт про ринок землі, написаний на базі абсолютно нових позицій», — пояснив Власенко.

За словами нардепа, купувати паї зможе тільки Україна — і за існуючими реальними ринковими цінами.

«Держава формує банк сільськогосподарської землі. І до 80% землі передається для обробки українським фермерам на пільгових умовах, для чого створюється спеціальний аграрний банк. Решта 20% залишається в стратегічному запасі держави. Цей закон приймається. І після цього у нас починає працювати реальний ринок сільськогосподарської землі. … Держава, як монополіст, передає землю в оренду фермерам. Таким чином ми розвиваємо фермерство. Це державницький підхід до ринку землі. Але — після референдуму, якщо люди скажуть нам «так», — додав Власенко.

У той же час, нардеп заявив, що «закон про референдум — це не закон про референдум»: «Так, як він прописаний, референдум можуть провести тільки великі політичні партії і держава».

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *