Главная / АГРОНОВИНИ / У серпні індекс світових цін на продовольство знизився третій місяць поспіль, — FAO

У серпні індекс світових цін на продовольство знизився третій місяць поспіль, — FAO

За підсумками серпня 2019 р. індекс світових продовольчих цін, який визначається аналітиками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), склав 169,8 пункти, що трохи нижче (на 1,1%) показника попереднього місяця, але на ті ж 1,1% перевершує рівень серпня 2018 г. Таким чином, зниження індексу продовжилося третій місяць поспіль, причому в серпні воно було обумовлено різким падінням цін на цукор та основні зернові, компенсувати які не змогли надбавки всіх інших індексів, особливо рослинних олій, говориться в повідомленні, поширеному FAO. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як уточняється, індекс цін на зернові в серпні склав 157,6 пункту, що на 6,4% нижче липневого показника та на 6,6% — рівень серпня 2018 р.

«Так само, як і в липні, зниження показника даного індексу в серпні відображає різке зниження цін на пшеницю та основні види фуражного зерна, особливо кукурудзи. Визначальним фактором збереження знижувальної тенденції цін на пшеницю є великий обсяг експортного пропозиції і, отже, зростання конкуренції між основними експортерами. Котирування кукурудзи також різко впали в серпні, в першу чергу, в зв’язку з очікуваннями набагато більшого, ніж передбачалося раніше, врожаю в США», — пояснили експерти.

Середнє значення індексу цін на рослинні олії в серпні склало 133,9 пункту, що на 7,5% вище, ніж в попередньому місяці, та є найвищим показником за останні 11 місяців.

«Підвищення індексу відображає зростання цін на пальмову та ряд інших олій. Світові котирування пальмової олії різко виросли через відновлення імпортного попиту та менших, ніж очікувалося, запасів продукту в Малайзії. Крім того, з Індонезії надходять повідомлення про несприятливі погодні умови в найбільших регіонах виробництва, що викликає стурбованість щодо перспектив поставок. Що стосується соєвого масла, то стабільний попит на нього як для продовольчих потреб, так і для потреб виробництва біодизельного палива який сприяв підтримці рівня цін, чому також сприяли повідомлення про менші, ніж передбачалося, обсяги виробництва продукту в США. Подібним же чином світові ціни на рапсову олію зросли в зв’язку з ростом попиту з боку виробників біодизельного палива в Європі», — відзначили аналітики.

Індекс цін на м’ясо в серпні виріс на 0,5% в порівнянні з рівнем попереднього місяця — до 179,8 пункту, на молочну продукцію — також на 0,5%, до 194,5 пункту, тоді як на цукор знизився на 4% — до 174,8 пункту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Близько 1,1 млн га підмораторних земель в Україні вже фактично продані, — Сольський

Станом на серпень 2019 року, за договорами довгострокової оренди і емфітевзису в Україні близько 1,1 ...

David Montgomery Womens Jersey