У світі поширюється новий небезпечний вірус томата

Нещодавно Міністерство сільського господарства США обмежило імпорт помідорів і солодкого перцю через новий дуже шкодочинний вірус — вірус коричневіння і зморшкуватості плоду томата (ToBRVF). 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на американське галузеве видання vegetablegrowersnews.com.

Занепокоєння американців викликає поширення цього вірусу в сусідній Мексиці. Однак вірус поширюється не лише там, а й у країнах, з яких помідори і їх насіння надходять до України — в Туреччині й меншою мірою в Нідерландах, а також в Ізраїлі, де він і з’явився в 2014 р. Також вірус зафіксований у Домініканській республіці, Іспанії, Франції, Греції, Італії, Йорданії, Китаї та Великобританії. Крім того, спалах вірусу трапився в Німеччині, але в цій країні він був ліквідований. Американське видання додає, що масштаби поширення вірусу можуть бути більшими з огляду на великі обсяги міжнародної торгівлі товарним помідором та насінням культури.

ToBRVF відноситься до групи так званих тобамовірусів, до якої входять також віруси тютюнової мозаїки, томатної мозаїки та зеленої штрихуватості огірка (CGMMV). 

Міністерство сільського господарства США вказує на такі симптоми вірусу, як здуття та мозаїчний візерунок на листі перцю і мозаїка та папоротеподібна форма листя томата. Плоди заражених вірусом рослин дрібніші, не набирають забарвлення і можуть мати некротичні плями на поверхні. Уражені плоди помідора втрачають товарну якість.

Американська асоціація торговців насінням зауважує, що цей вірус дуже заразний, а стійких до нього гібридів томату не існує. Зокрема, вірус може переноситися працівниками в теплиці і навіть при контакті кореневих систем різних рослин у ґрунті. Вчені Університету шт. Мічиган додають, що вірус дуже живучий і може зберігатися в ґрунті, на рослинних рештках або підпірках (або каркасі теплиць), можливо, до 20 років. Також зафіксована передача вірусу джмелями-запилювачами в теплицях.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *