У Запоріжжі вперше виявили карантинного шкідника – жовто-бурого мармурового клопа

У серпні 2023 року фахівці Держпродспоживслужби під час проведення обстежень вперше виявили карантинного шкідника раніше відсутнього на території України – жовто-бурого мармурового клопа.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Вогнище шкідника було виявлено на території міста Запоріжжя.

Були відібрані зразки, які направлені на фітосанітарну експертизу до державної установи «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія», де і встановлено видову приналежність виявлених комах, а саме – Halyomorpha halys Stal.

Після отримання висновку фітосанітарної експертизи було запроваджено карантинний режим по Halyomorpha halys на території міста Запоріжжя на загальній площі 2,46 га та затверджено план фітосанітарних заходів з локалізації і ліквідації цього карантинного шкідника.

Довідково. Жовто-бурий мармуровий клоп – широкий поліфаг, який є шкідником більш ніж 100 видів рослин. Багато економічно важливих видів сільськогосподарських культур є господарями для шкідника, включаючи плодові дерева та деревні декоративні рослини, а також польові культури. Серед сільськогосподарських культур слід відмітити такі як спаржа, соя, сорго, боби, кукурудза, пшениця, ячмінь, горох, нут, огірок, помідор, перець, квасоля та баклажан.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *