Єгипту потрібна українська пшениця

21 липня в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулась зустріч Міністра Миколи Сольського та Надзвичайного і Повноважного Посла Арабської Республіки Єгипет в Україні Аймана Елгаммала.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію, яка склалася з експортом зерна через війну росії в Україні та обговорили можливі подальші кроки у вирішенні проблеми постачання української пшениці до Арабської Республіки Єгипет.

Пан Айман Елгаммал наголосив на важливості торгівельних зв’язків між Україною та Єгиптом.

«Єгипет прагне відновити співпрацю якомога швидше. Війна в Україні негативно вплинула на продовольчу безпеку. Щорічне споживання пшениці в нашій країні становить 12 млн тонн, із них 6 —7 млн тонн імпортувалося з України», — зазначив посол.

Пан Айман Елгаммал підкреслив, що, незважаючи на стимулювання розвитку с/г сектору, цього року урожай пшениці в Єгипті очікується на рівні 7,5 млн тонн — решта наразі експортуватиметься з країн Європи. Однак уряд Єгипту сподівається, що це тимчасова ситуація, оскільки відновлення логістики через порти дасть можливість стабілізувати ситуацію з продовольством в країні.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський запевнив пана Посла, що Україна насамперед зацікавлена в розблокуванні портів і відновленні торгівельних зав’язків із Єгиптом та іншими країнами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *