ЄС має переглянути свою угоду про вільну торгівлю з Україною та запровадити обмеження на імпорт деяких харчових продуктів, заявив членам польського парламенту комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на politico.eu.
Коментарі польського комісара категорично суперечили офіційній позиції ЄС про те, що необмежений експорт продовольства з України має важливе значення для допомоги зруйнованій війною економіці країни.
Лише обмежений експорт української продукції був можливий в останні місяці через її традиційний чорноморський експортний маршрут. Брюссель відкрив альтернативний наземний шлях до ЄС, коли в травні запустив так звані смуги солідарності , а в червні підписав угоду з Києвом про призупинення всіх імпортних мит на українські товари на один рік.
Термін дії угоди закінчується наступного літа, але Єврокомісія планує продовжити її до кінця 2024 року.
«Для деяких продуктів цю політику доведеться переглянути», — сказав Войцеховський.
У той час як західний коридор є рятівним кругом для економіки України та її фермерів, він наражає фермерів на батьківщині Войцеховського на більшу ринкову конкуренцію. Ця подія може призвести до політичних наслідків для правого уряду країни, очолюваного партією «Право і справедливість» (PiS), якому потрібно буде захистити голоси сільських виборців, щоб зберегти владу на загальних виборах, які мають відбутися у вересні 2023 року.
«Допомога Україні є нашим стратегічним пріоритетом, і це поза дискусією. Це питання безпеки, але для деяких продуктів цю політику доведеться переглянути. Після відкриття торгівлі з Україною імпорт деяких сільськогосподарських продуктів дійсно зріс у кілька разів. Просто надходить занадто багато товарів».
Войцеховський назвав кукурудзу, ріпак і птицю як приклади продуктів харчування, які «прибувають у надмірних кількостях». За його словами, в Румунії та Болгарії також спостерігається «проблемне» зростання імпорту соняшникової олії з України.
Джерело: propozitsiya.com