Єврокомісар Войцеховський підтримує продовження заборони імпорту українського зерна

Комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський підтримав продовження тимчасової заборони на імпорт українського зерна в п’ятьох прифронтових країнах до кінця 2023 року та запропонував надати субсидії для українських експортерів зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на euobserver.

Заборона, яка зараз діє в Польщі, Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині, закінчується 15 вересня.

Виступаючи перед групою євродепутатів з парламентського комітету з питань сільського господарства, Войцеховський також сказав, що ЄС має розглянути можливість субсидування вартості транзиту українського зерна до морських портів, таких як Балтія. Цю пропозицію, за його словами, підтримують п’ять прифронтових країн та Україна.

«Це не пропозиція комісії, але я сподіваюся, що так і буде», – також сказав він, попередивши, що повторне відкриття ринків спровокує «величезну кризу» в п’яти прифронтових країнах-членах.

Виконавчий орган ЄС заявив, що наразі працює над збільшенням пропускної спроможності так званих шляхів солідарності ЄС та усуненням вузьких місць, які виникли в цих країнах через різке зростання експорту зерна з України. Але якщо рішення не буде знайдено до 15 вересня, існує ймовірність, що Польща та Угорщина можуть висунути односторонню заборону на імпорт до кінця року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *