Європейська бізнес асоціація закликає розблокувати імпорт інноваційних ЗЗР

Європейська Бізнес Асоціація звертається з проханням до народних депутатів ухвалити законопроєкт №2289 на найближчому засіданні Верховної Ради України, аби розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних засобів захисту рослин. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт ЄБА.

Як пояснили в Європейській бізнес асоціації, вже близько чотирьох років українські аграрії не мають повноцінного доступу до інноваційних засобів захисту рослин або ж отримують їх на 4–5 років пізніше, аніж аграрії в інших країнах.

Така ситуація склалася внаслідок того, що в українському галузевому законодавстві на початку 2016 року з’явилась норма, відповідно до якої завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, можливе тільки за умови документального підтвердження їх державної реєстрації в країні-виробнику. Однак цю вимогу неможливо виконати на практиці, адже такої норми не існує в законодавстві країн ЄС чи інших розвинених країн.

Станом на сьогодні українські аграрії фактично позбавлені інноваційних продуктів, які можуть підвищити врожайність сільгоспкультур, посилити конкурентоспроможність своєї продукції та посилити рівень екологізації сільського господарства. Засоби захисту рослин нового покоління дозволяють зменшити обсяги використання продукту та є більш безпечними для навколишнього природного середовища.

Розблокувати доступ аграріїв до інноваційних ЗЗР може прийняття проєкту Закону №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України», яким пропонується прибрати зазначену вимогу щодо ввезення незареєстрованих засобів захисту рослин.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *