Європейські виробники побоюються конкуренції з боку України

Останнім часом українським сільгоспвиробникам все частіше доводиться долати обмеження, що встановлюють у деяких країнах ЄС, які прагнуть обмежити поставки сільськогосподарської продукції. Причини цих обмежень та можливі наслідки євроінтеграції пояснив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

«Все почалося ще в травні з інтенсивних перемовин, потім настала фаза постійних обмежень експорту. Це сигнали, що в процесі євроінтеграції України, особливо в аграрній сфері, нас чекають випробування. Приєднання України до ЄС передбачає виконання ряду вимог, з яких близько 40% спрямовані саме на аграрний сектор», – зазначив Денис Марчук.

Можлива інтеграція України в ЄС – це серйозна складова, яка призводить до посилення протестів європейських фермерів.

«Виявляється, що українська агропродукція є більш конкурентоспроможною на європейських ринках навіть без прямих дотацій. Завдяки конкурентоспроможності малого та великого бізнесу, українські товаровиробники здатні конкурувати з європейськими, навіть з урахуванням транспортних витрат. Уявіть, якщо Україна отримає систему підтримки, яка існує в ЄС, де 50% дотацій розподіляються між виробниками в самому союзі», – зауважує заступник голови ВАР.

Читайте також: У Польщі запропонували закрити агроринок для України на 20 років після її вступу до ЄС.

Боротьба українських та європейських виробників йде не лише за місця на полицях супермаркетів, але й стосується розподілу коштів.

«Розрахунки показують, що при повному членстві України в ЄС дотації для українських виробників можуть становити близько 10 мільярдів євро. Якщо ми почнемо отримувати ці кошти, це може не подобатися іншим країнам. Боротьба йде не лише за місця на ринку, але й за фінансові ресурси», – підсумовує Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *