Угорський фермер придумав, як врятувати від посухи врожай паприки

Фермер Пітер Сабо з села Батя, що в центральній Угорщині, роками боровся з посухою. А зі зміною клімату на планеті посуха стала перемагати фермера все частіше.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vokrugsveta.ua.

І тоді кмітливий Пітер придумав простий і природний метод, що дозволяє вберегти врожай паприки. І при цьому — різко скоротити потребу сільгоспкультури в зрошенні.

Сабо почав додавати в ґрунт суміш вулканічних порід, які допомагали йому утримувати воду. З тих пір він поливав свої великі поля паприки тільки два або три рази в рік. В тому числі, в самий жаркий місяць — серпень, коли в околицях Баті випадає нуль опадів. А раніше ж у сухі місяці його поля вимагали поливу кожні 8-10 днів. Також фермер припинив використовувати штучні добрива. У підсумку, його паприка стала біологічно чистим продуктом.

Зі зміною клімату можна боротися на своїй невеликій території.

Але це — не єдина інновація, до якої причетний фермер Сабо і його односельці.

З недавніх пір вони стали ініціаторами проєкту з адаптації до зміни клімату в рідному селі. В рамках проєкту, що фінансується в значній мірі Євросоюзом, вся дощова вода направляється по траншеях у збудоване тут же водосховище.

Пітер Сабо пояснив, що не можна допустити щоб дощова вода йшла до Дунаю і Тиси. Вся вона повинна залишатися в Баті й поповнювати рівень ґрунтових вод.
Вартість проєкту становить 204140 доларів. 60% фінансує ЄС, 30% — уряд країни, 10% — муніципалітет і Всесвітній фонд дикої природи (WWF).

Експерт WWF Матіас Фаркас зазначив, що приклад села Батя показує, що з гідрологічними проблемами і зміною клімату можна боротися в своєму невеликому масштабі.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *