Главная / АГРОНОВИНИ / Україна — ціни на цибулю знову обвалилися після короткочасного підвищення

Україна — ціни на цибулю знову обвалилися після короткочасного підвищення

Аналітики EastFruit повідомляють, що поліпшення погодних умов у південних регіонах України призвело до різкого зростання пропозиції цибулі на ринку. Припинення дощів та висока температура повітря дозволили городникам знову вийти на поле, та почати перерване раніше прибирання лука ранніх сортів та озимої цибулі. Про це пише propozitsiya.com з посилання на агентство EastFruit.

В результаті різкого зростання пропозиції, середні оптові ціни на цибулю знову обвалилися. Якщо в середині попереднього тижня цибулю продавали по 10-12 грн/кг (38-45 центів США за кг), то вже в понеділок 17 червня на ринку з’явилися пропозиції цибулі за цінами від 5 до 8 грн/кг, тобто 20-30 центів США за кг. В даний момент в продаж надходить в основному озимий гібрид цибулі Фольф F1 (Wolf F1), який добре себе зарекомендував в умовах України.

Цікаво відзначити, що лише трохи більше місяця тому, оптові ціни на цибулю в Україні перевищували $1 долара США за кг, що викликало хвилю обурення серед населення. Тоді ми підготували детальний матеріал, в якому пояснили причини зростання цін та спрогнозували їх падіння в новому сезоні. Як бачимо, ці прогнози вже починають збуватися.

Таким чином ціни на цибулю в Україні на даний момент стали найнижчими в регіоні. Навіть в Таджикистані і Узбекистані цибулю можна купити не дешевше 27-30 центів США за кг, в той час як в Україні можна знайти продукцію навіть за 20-22 цента. Туреччина в даний момент експортує цибулю за цінами від $350 доларів США за тонну і у неї немає проблем з попитом на продукцію. Щоб уникнути таких ситуацій, коли ціни на цибулю в Україні то злітають до небес, то падають нижче собівартості, українським городникам варто серйозно задуматися над системним експортом цибулі.

Трейдери відзначають, що якість української цибулі після рясних опадів залишається не ідеальною. Якби не цей фактор, то продукцію можна було б зараз успішно експортувати в країнах Євросоюзу, де ціни як і раніше тримаються на досить високому рівні, хоч вони і почали вже знижуватися. Минулого тижня, наприклад, середня оптова ціна на цибулю ріпчасту в Польщі сягала 93 центів США за кг.

В даний час українська цибуля вже почала експортуватися в Молдову, де ціни в середньому в два рази вище, ніж в Україні. Також почали надходити повідомлення про постачання української ранньої цибулі в Білорусь.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Завершення інвентаризації державних сільгоспземель відтермінують на 2 місяці: коронавірус завадив

Завершення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності відтермінують до 21 вересня 2020 року через пандемію коронавірусу ...

David Montgomery Womens Jersey