Україна нарощує експорт насіння кукурудзи до ЄС: європейські фермери незадоволені

Україна активно збільшує експорт насіння кукурудзи до Європейського Союзу, скориставшись умовами безмитної торгівлі, які були запроваджені ЄС після російського вторгнення. Це принесло новий дохід для українських фермерів, які страждають від втрат через війну, але водночас викликало незадоволення європейських аграріїв, які вважають це несправедливою конкуренцією.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Згідно з даними Насіннєвої асоціації України, експорт насіння кукурудзи зріс до 121 мільйона доларів у 2022 році, порівняно з довоєнними 22 мільйонами доларів у 2021-му. Відсутня раніше частка українських постачальників на ринку насіння кукурудзи ЄС зараз становить близько 10%. 

«Саме експорт дозволив протриматися виробникам насіння у 2022-23 роках», — сказала Сюзана Григоренко, голова Насіннєвої асоціації України, маючи на увазі поставки до ЄС.

Вирощування насіння є більш затратним, ніж вирощування звичайних зернових, але прибутковість від нього значно вища. За даними Мінагрополітики України, тонна насіння кукурудзи може продаватися за $3900, тоді як тонна зернової кукурудзи коштує близько $200. Витрати на виробництво насіння також вищі, але все одно є вигідними.

Незважаючи на підтримку України в конфлікті з боку ЄС, імпорт української агропродукції залишається суперечливим питанням для європейських фермерів. Через протести аграріїв ЄС цього року запровадив обмеження на ввезення деяких українських продуктів, включаючи цукор, яйця та кукурудзу. Також ведеться моніторинг постачань іншої агропродукції з України.

Франція, яка є найбільшим експортером насіння в ЄС, також відчула на собі зміни. Її профіцит у торгівлі насінням з Україною знизився з рекордних 100 мільйонів євро у 2020/21 роках до 41 мільйона євро у 2022/23 роках, повідомляє французька організація Semae.

За словами українського міністра сільського господарства Віталія Коваля, основною метою України є задоволення внутрішнього попиту на насіння, а не збільшення експорту. Наприклад, для вирощування олійних культур країна все ще покладається на імпорт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *