Главная / АГРОНОВИНИ / Україна щорічно втрачає до 22 млн грн. через тіньову оренду сільгоспземлі

Україна щорічно втрачає до 22 млн грн. через тіньову оренду сільгоспземлі

Бюджет України недоотримує від 6 млрд до 22 млрд грн на рік через тіньовий оренди сільськогосподарських земель. Про це повідомляє прес-служба Інституту соціально-економічної трансформації. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на iset-ua.org.

Такі результати були отримані в ході дослідження схем ухилення від податків, яке провів Інститут соціально-економічної трансформації та Центр соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine.

Відзначається, що бюджет найбільше втрачає засобів через існування схем на митниці, виплату зарплат в «конвертах» та виведення прибутків на офшори.

«За останні роки рівень тіньової економіки значно скоротився, і це збіглося з скороченням перерозподілу через державні фінанси», — зазначив старший економіст CASE-Ukraine, співавтор дослідження Володимир Дубровський.

За його словами, тінізація є закономірною відповіддю на надмірний податковий тиск. У той же час наявність великого «тіньового сектора» не дозволяє зменшити податкове навантаження і спотворює умови конкуренції.

У дослідженні наголошується, що тіньова економіка, яку уряд оцінює в 30% від ВВП, сконцентрована переважно в великому бізнесі. Він же домінує в економіці і зловживає в великих обсягах завдяки своїм неформальним зв’язкам з владою. Експерти вказали, що в цьому полягає схожість України з країнами СНД та «нетиповість» тіньової економіки в Україні в порівнянні з багатьма іншими країнами світу, в яких зазвичай тіньова економіка — це сам бізнес.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey