8 липня відбулася зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової з групою китайського бізнесу провінції Шаньсі (Shaanxi) та Bank of China на чолі з Головою Ради правління корпорації Shaanxi Xirui (Group) Corporation ВАН Дунфеном. Метою зустрічі стало обговорення стану та шляхів розвитку двостороннього співробітництва в галузі сільського господарства та збільшення торгівлі продукцією АПК. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на срес-службу Мінагрополітики.
Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, консалтингової компанії «Український аграрний центр», представники китайського бізнесу.
«Китай – один з ключових торговельних партнерів України, який стабільно входить в ТОП 5 країн-імпортерів української аграрної продукції. Сьогодні наша країна є основним постачальником до Китаю кукурудзи та соняшникової олії. Враховуючи високий попит Китаю на харчову продукцію, українська сторона зацікавлена у розширенні експорту на цей ринок не лише сировини, а й готової продукції харчової промисловості», – зазначила заступник Міністра.
Олена Ковальова відмітила ще не повністю реалізований потенціал і можливості для розширення двостороннього товарообігу між двома країнами. Йдеться про експорт до КНР таких продуктів як борошно, м’ясо птиці, яловичина, молочна продукція, фрукти та ягоди (черешня, яблука, лохина), мед та продукція бджільництва, яйця та яєчні продукти, пшениця, ріпак, сорго тощо.
За словами заступника Міністра, з метою отримання доступу до китайського ринку агропродовольчої продукції ведеться активна робота Держпродспоживслужби з Генеральною митною адміністрацією КНР щодо узгодження ветеринарних, фітосанітарних та санітарних вимог експорту низки української агропродовольчої продукції.
Крім того, Олена Ковальова відзначила, що в рамках саміту лідерів країн G20 в Японії було оголошено, що Китай продовжуватиме прискореними темпами формувати політику країни щодо відкритості зовнішньому світу.
«Ми вітаємо такі ініціативи китайської сторони і вбачаємо у найкоротшій перспективі великі можливості для подальшого розширення стратегічного співробітництва між Україною та Китаєм. Зі свого боку Мінагрополітики налаштоване на максимальне сприяння залученню іноземних інвестицій у галузь та готове надати всебічну підтримку, – підкреслила заступник Міністра.
Вона додала, що АПК України демонструє стабільну тенденцію до зростання як економічних, так і фізичних показників, тому є перспективним напрямком для інвестицій з боку китайського бізнесу.
Джерело: propozitsiya.com