Україна закликала Польщу зняти заборону на імпорт української агропродукції

Український Уряд закликає польських колег зняти заборону на імпорт вітчизняної агропродукції, а з боку ЄС створити компенсаційний механізм для українських фермерів, які постраждали від обмежень експорту, повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Міністерство економіки України.

«Закликаємо польських колег пам’ятати про принцип партнерства. Блокування українського зерна на кордоні ЄС є неприпустимим. російська агресія створює реальну загрозу для наших аграріїв – знищення портів і зернових елеваторів, блокада Чорного моря роблять роботу фермерів складною та небезпечною», – написала Юлія Свириденко.

Вона підкреслила, що польські урядовці говорять, що діють «не проти українців», а «на користь польських фермерів». За словами Юлії Свириденко, в першу чергу для українських фермерів кордони мають бути відкритими. Адже зараз росія намагається знищити український агросектор, щоб послабити нашу обороноздатність. Тож відкритий кордон і вільна торгівля для української агропродукції означає безпеку всього ЄС, зокрема і польських аграріїв.

«Партнерство України та Польщі не має бути вибірковим. Головним пріоритетом має бути безпека», – підкреслила Юлія Свириденко.

Перший віце-прем’єр-міністр додала, що Уряд України закликає ЄС створити компенсаційний механізм для українських фермерів, які постраждали від експортних обмежень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *