Главная / АГРОНОВИНИ / Україна збільшила експорт агропродукції майже на 20%

Україна збільшила експорт агропродукції майже на 20%

Україна в січні-квітні поточного року збільшила експорт продукції агропромислового комплексу на 18,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 7,1 мільярда гривень. Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева на сторінці в Facebook. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Уніан».

«Експорт становить 7,1 мільярда гривень, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року експорт збільшився на 1,1 мільярда гривень (або на 18,6%)», — написала Трофімцева.

Вона зазначила, що найбільшими імпортерами української сільгосппродукції стали країни Азії, куди було поставлено продукції на 2,96 мільярда гривень, або 41,6% у загальній структурі експорту; країни Європейського Союзу — на 2,38 мільярда гривень (33,5%); країни Африки — 1,1 мільярда гривень (15,7%), країни СНД — 472,2 мільйона доларів (6,6%), США — 35,6 мільйона доларів (0,5%).

За словами Трофімцевої, головними експортними позиціями за звітний період були: кукурудза, якої було експортовано на 2,37 мільярда доларів; олія соняшникова, сафлорова та бавовняна — на 1,47 мільярда доларів; пшениця і суміш пшениці та жита — на 805,5 мільйона доларів; макуха та інші тверді відходи, одержані під час виробництва рослинних жирів — на 373 мільйони доларів; соя — на 344,6 мільйона доларів; м’ясо та субпродукти свійської птиці — на 199,2 мільйона доларів; макуха та інші відходи соєвої олії — на 108,7 мільйона доларів; олія соєва — на 87,2 мільйона доларів; сигари, сигарили та сигарети, цигарки, з тютюном або його замінниками — на 78,3 мільйона доларів; насіння ріпаку — на 73,4 мільйона доларів.

Трофімцева також додала, що імпорт сільськогосподарської продукції в січні-квітні поточного року становив понад 2 мільярди доларів.

До інформації: зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції України у 2018 році збільшився на 1,7 мільярда доларів — до 24,3 мільярда доларів. Зокрема, експорт української продукції АПК становив рекордні 18,8 мільярда доларів, а імпорт — 5,5 мільярда доларів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Квоти на імпорт добрив: фермери обурені, у Фірташа заявляють про «здоровий протекціонізм»

Міністерство економіки планує запровадити 30% квоти на імпорт азотних добрив – решту мають заповнити заводи ...

David Montgomery Womens Jersey