Главная / АГРОНОВИНИ / Україна збільшила експорт соків в три рази

Україна збільшила експорт соків в три рази

Експорт соків з України за підсумками першого півріччя 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виріс в три рази — з 22,3 тис. т до 67,9 тис. т. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

В цілому експорт плодово-овочевих соків з України за січень-червень 2019 року в вартісному вираженні склав $54,8 млн, в той час як в минулому році за аналогічний період було експортовано продукції на $27,9 млн.

«Цікавим є той факт, що Україна виступає нетто-експортером соків — сальдо торгового балансу по сокам (експорт мінус імпорт) є позитивним і становить $38,7 млн», — йдеться в повідомленні «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ).

Основною країною-споживачем українських соків за результатами першої половини поточного року стали США, куди поставили соків на $23,6 млн або 43% від всіх поставок соків за вказаний період. У трійку лідерів також увійшли Канада — 14,6% (майже $8 млн) та Австрія — 13,2% ($7,2 млн).

Для довідки: в рамках ЗВТ з ЄС Україна може безмитно експортувати соки в ЄС в межах квот. У 2019 году розмір основної квоти на безмитний експорт соків в ЄС становить 16 тис. т, а додатковою (яка почала діяти з 2017 року і буде діяти до 2020 включно) — 500 т. Обидві квоти були закриті ще в перших числах січня поточного року, в той час як експорт продукції триває і надалі, що свідчить про значний попит на українські соки (в основному яблучний і томатний) з боку країн ЄС.

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перший в Україні пакгауз для кавунів та динь побудують в Херсонській області

У Херсонській області в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює ...

David Montgomery Womens Jersey