Україна збільшить переробку: $90 млрд інвестицій та підтримка для виробників

Уряд України планує залучити протягом 10 років $90 млрд інвестицій для розвитку виробництва та збільшення частки переробної промисловості у валовому внутрішньому продукті (ВВП) з 8% до 20%, повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками бізнесу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«Зараз дуже важливо переосмислити внутрішнє споживання – надавати перевагу українському виробнику, це пріоритет для нашої економіки. Уряд пропонує низку інструментів для підтримки українських виробників та підприємців. Це і 18 млрд грн на 2024 рік за кредитною програмою «5-7-9», і 5,4 млрд грн заплановано на гранти на переробку, це також повернення програми компенсації вартості за купівлю сільгосптехніки, програма стимулювання попиту на українські автобуси та багато інших. Всі ці інструменти є елементами нашої загальної філософії – відходу від сировинної держави до більш глибокої переробки», – підкреслила Юлія Свириденко.

Особлива увага приділяється також українським виробникам в публічних закупівлях машинобудування. Локалізація у 2024 році має становити 20%, охоплюючи міський транспорт, залізничний транспорт, комунальну та соціальну техніку, енергетичне машинобудування.

«Ми співпрацюємо з великими гравцями для того, щоб вони закуповували українську продукцію. Замовлення українського товару запускає роботу десятків інших наших підприємств, це дає роботу для населення і наповнює бюджет – у разі купівлі українського товару до 40% його вартості повертається в бюджет у вигляді податків», – додала Юлія Свириденко.

Вона підкреслила, що приватний сектор стане основою відновлення, і надходження інвестицій є ключовим завданням Уряду. На 2024 рік планується виділити 3 млрд грн на державну підтримку проєктів зі значними інвестиціями.

План Ukraine Facility передбачає інвестиційний механізм для надання гарантій Міжнародним фінансовим організаціям та Фінансовим інститутам з розвитку, що допоможе залучити додаткові $8-10 млрд в приватний, державний та муніципальний сектори.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *