Українське законодавство у сфері сільського господарства наближене до європейського на 54%

7 грудня відбулось сьоме засідання Підкомітету з питань економічного та галузевого співробітництва між Україною та Європейським Союзом в рамках Кластеру 5 економічного та іншого галузевого співробітництва «Сільське господарство та розвиток сільських територій, транскордонне регіональне співробітництво, Дунай, рибальство та морська політика».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

Учасники наради відзначили, що Україна впевнено рухається до своєї мети, має позитивну динаміку щодо виконання рекомендацій Єврокомісії.

«Кандидатство – новий стратегічний етап у відносинах України з ЄС. Ми почали роботу щодо приведення українського законодавства до європейського ще до початку російського військового вторгнення. Попри всі виклики, ми продовжуємо виконувати свої зобов’язання щодо Угоди про асоціацію з ЄС за всіма напрямами, робимо все можливе для прискорення інтеграції», — зазначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

На даному етапі Україна реалізувала заходи з виконання Угоди про асоціацію у частині «Сільське господарство» на 54%. Зокрема, це законопроекти щодо земельної реформи, захисту сортів рослин, географічних зазначень, захисту ґрунтів, використання добрив та ГМО, захисту прав споживачів та інші.

Тарас Висоцький підкреслив, що Україна – важливий стратегічний партнер ЄС, який відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки.

«Війна продемонструвала ще раз, що Україна є дуже важливою складовою міжнародної продовольчої безпеки, гарантом цієї безпеки. Ми також надаємо гуманітарну допомогу, реалізуємо ініціативу «Зерно від України» для країн Африки та Близького Сходу, яку підтримало багато країн. 40 % аграрної продукції з України, включаючи зернові, йдуть саме до ЄС. І ми готові продовжувати експорт задля забезпечення продовольчої стабільності», — зазначив Висоцький.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *