Главная / АГРОНОВИНИ / Українські яблука: імпорт зменшується, а модель експорту змінюється

Українські яблука: імпорт зменшується, а модель експорту змінюється

Протягом 8 місяців сезону 2018/2019 в Україну завезли 1,4 тисячі тон яблук. Це в 2,2 рази менше, ніж за той же період в минулому сезоні. Такі дані надала Державна служба статистики України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Аналітики компанії Pro-Consulting вважають, що це пов’язано з великим врожаєм яблук в Україні.

Також експерти відзначають, що Україна є однією з провідних країн у світі за виробництвом яблук та соків. В останні роки світовий ринок яблук знаходиться в стагнації в зв’язку з тим, що яблуко стало широкодоступним, завдяки розвиненій логістиці, умов зберігання, та швидкості поставок. Тому українське яблуко може бути конкурентним за рахунок низької ціни.

Найбільше яблук вирощують у Вінницькій області, на яку припадає близько 31% всього врожаю яблук. Також Вінницька область має найбільший показник збору врожаю в Україні, завдяки великим площам виробництва від 100 до 400 га по всій області.

Виходячи з врожайності останніх років виробництво яблучного соку та збір яблук буде рости, а експорт та імпорт буде залежати від вибору сировини, з якої українські виробники будуть виробляти яблучний сік та концентрат.

Що стосується експорту, то українські садівники все частіше продають свої яблука безпосередньо, без допомоги посередників-експортерів. Про це повідомляють фахівці з EastFruit з посиланням на Українську плодоовочеву асоціацію.

Відбувається це через те, що почастішали випадки несплати за поставлену продукцію зі сторони посередників-експортерів яблука, які в попередньому сезоні регулярно розраховувались з садівниками.

У поточному сезоні збільшилися обсяги прямих поставок продукції безпосереднім імпортерам в країнах Близького Сходу та Південно-Східної Азії. В основному, таке стало можливим завдяки збільшенню інвестицій в маркетинг і роботі великої кількості донорів на ринку України, таких як ITC, FAO, EBRD, EU4Business, USAID та інших.

В результаті українські виробники взяли участь практично у всіх провідних виставках та змогли налагодити прямі контакти з імпортерами, що призвело до зменшення маржі експортерів-посередників, а також до зменшення їх частки в експорті яблука з країни.

За інформацією УПОА, ще в цьому сезоні багато посередників, які займалися експортом яблука, можуть припинити свою діяльність, так як їм вже ніхто не хоче відвантажувати свою продукцію.

До інформації, що за даними Держстату України запаси яблук в українських сховищах виросли більш ніж на 40% та перевищують 280 тис. тон. Зростання запасів обумовлено рекордним врожаєм, збільшенням сховищ та низьким темпом продажів на внутрішньому ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Виробництво цукру в Україні скоротиться

За оцінками аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор», виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 ...

David Montgomery Womens Jersey