Українські сорти фундуку не гірші закордонних

Деякі українські сорти фундуку придатні для промислового використання, а за врожайністю та якістю плодів не поступаються багатьом закордонним сортам, вважають Олексій Зеленько, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-радник, та Геннадій Юдін, президент ВГО «Українська горіхова асоціація».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Серед найкращих вітчизняних сортів називають «Шедевр», «Україна 50», «Пиріжок», «Давидовський», «Долинський» та інші.

«Сорт «Україна 50» за зовнішнім виглядом має схожість з американським сортом «Ямхіл», а формування суплодів з американським високоврожайним сортом висока подібність і у сорту «Давидовський», – пояснюють автори.

Вони зазначають, що Українська горіхова асоціація та Інститут садівництва НААНУ домовилися про створення об’єднаної робочої групи з представниками інших наукових установ, спеціалістів Української горіхової асоціації, селекціонерів-аматорів та інших зацікавлених сторін для співпраці у дослідженні та створення об’єктивного аналізу сортової української бази з різних зон порівняно із сортами зарубіжної селекції.

Також Асоціація підписала відповідний меморандум про співпрацю з Національним дендрологічним парком Софіївка НАН України, зокрема у цій робочій групі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *