Главная / АГРОНОВИНИ / Український АПК — локомотив економіки та приносить близько 50% валютної виручки, — Шеремета

Український АПК — локомотив економіки та приносить близько 50% валютної виручки, — Шеремета

Сільськогосподарська галузь є локомотивом для української економіки, яка приносить близько половини валютної виручки в країну. Про це 30 травня під час свого виступу на конференції Grain&Maritime Days in Odessa-2019 сказав заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Зараз українські аграрії здатні отримувати високу врожайність сільгоспкультур, зокрема, по кукурудзі вона досягає 10 т/га. Раніше таке було тільки в Америці. В Україні так само зростає продуктивність тваринництва. Звичайно, ще не вирішеним залишається питання логістики, адже, щоб доставити товар з Волинської області в порти необхідно робити велике коло в обхід через половину Європи», — зазначив він.

В. Шеремета визнав, що великий врожай кукурудзи, який був отриманий в Україні в 2018 р не приніс істотного прибутку аграріям, при тому, що українська зернова вирощується без ГМО. «І це я стверджую. Якщо по сої у нас є питання, то кукурудза точно не ГМ», — акцентував заступник міністра.

За його словами, з отриманими обсягами кукурудзи Україні вдалося впоратися шляхом рекордного експорту, а ось по сої фіксуються великі перехідні залишки, зокрема, викликані скасуванням повернення ПДВ при поставках на зовнішні ринки.

«Тепер склади затоварені цією продукцією. Може з часом все налагодиться і буде як з соняшником. Хоча і тут є свої моменти. Зокрема, з огляду на податок на вивіз насіння соняшнику фермери недоотримують прибуток, так як переробники, знаючи, що на експорт насіння соняшнику не підуть, свідомо занижують ціни», — пояснив В. Шеремета.

В кінці виступу заступник міністра поставив публіці питання: чи потрібно Україні виробляти стільки тон дешевого зерна? Чи потрібно це зерно світу?

На ці та багато інших питань експерти та учасники зернового ринку будуть відповідати в ході секції Local Grain perspective.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Податкова поліція втретє прийшла з обшуками на UPSS Terminals у Миколаєві

  Співробітники Податкової поліції втретє прийшли з обшуками на територію підприємства «Термінал-Укрхарчозбутсировина» (UPSS Terminals), розташованого ...

David Montgomery Womens Jersey