Український пасічний кооператив отримав бронзову нагороду на міжнародній виставці

Пасічницький виробничо-інноваційний кооператив «ПАВІК» з Черкаської області на міжнародній виставці ApiExpo-2023 у Чилі отримав бронзову відзнаку у конкурсі «Інновації в отриманні продуктів бджільництва».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці USAID.

Керівник підприємства – відомий український винахідник-бджоляр Юрій Гуслій – отримав бронзову відзнаку (трете місце у світі) за промислову технологію отримання перги. Технологія була створена групою науковців з НУБіП, а кооператив розробив її інструментальне забезпечення. Це ціла лінійка обладнання для виробництва високоякісної перги у промислових масштабах з мінімальними витратами. Технологія була винайдена 20 років тому, але її практичне впровадження стало можливим лише зараз завдяки зусиллям пана Юрія та його команди.

Перга, за словами пана Юрія, є одним з найбільш перспективних продуктів бджільництва. Це – ферментований квітковий пилок рослин, який збирають медоносні бджоли, змочують нектаром, складають у комірки стільників, утрамбовують і заливають медом.

«Багато людей, які думають про власне здоров’я, купують та регулярно споживають цей цінний продукт бджільництва, а наше обладнання допомагає вагомо збільшити обсяги його виробництва та покращити його якість. Обладнання кооперативу «Павік» для промислового виробництва перги вже активно купують бджолярі по всьому світу. Цей технологічний прорив – результат нашої спільної роботи з провідними вітчизняними науковцями протягом багатьох років. Обладнання має відносно невеликий розмір та може надсилатися поштою. Раді, що воно отримало належну увагу від бджолярів під час 48-го Міжнародного конгресу Апімондія, у якому ми беремо участь разом з іншими бджолярами та виробниками», – ділиться враження Юрій Гуслій.

Нагадаємо, за сприяння Проєкт USAID «Економічна підтримка України» 10 виробників обладнання для бджільництва, бджолярі та представники Спілки пасічників України брали участь у міжнародній виставці ApiExpo, яка тривала 4-8 вересня у Сантьяго (Чилі).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *