Українську олію будуть експортувати через трубопровід

Уряди України і Польщі спільно працюватимуть над підготовкою проєкту транскордонного трубопроводу для транспортування рослинних олій з України до порту Гданська для подальшого експорту у треті країни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Польський уряд дав згоду на укладення відповідного меморандуму про взаєморозуміння між міністерствами аграрної політики та інфраструктури України і Польщі.

«Реалізація меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та підвищенню продовольчої безпеки у країнах, що розвиваються, яким загрожує голод. Як наслідок, це має зменшити міграційний тиск на Європу», — йдеться у повідомленні.

Водночас наголошується, що розв’язана росією війна проти України та блокування морських портів змушують шукати нові шляхи транспортування української агропромислової продукції. Польська сторона зауважує, що Україна є значним світовим виробником та експортером зерна та рослинної олії.

До початку повномасштабної війни понад 90% цієї продукції експортувалося через порти Чорного моря. При цьому дефіцит продовольства створює дисбаланс на світових ринках і в майбутньому може призвести до голоду та міграційних рухів у країнах, які особливо залежать від імпорту продовольства.

Передбачається, що меморандум буде укладено на три роки з автоматичним продовженням на наступні трирічні періоди. Дію документа можна буде припинити, але не пізніше ніж за півроку до закінчення чергового періоду.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *