Уряд прийняв новий технічний регламент затвердження типу тракторів

Кабінет Міністрів прийняв Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, який стосується допуску на ринок та введення в експлуатацію сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 12 січня.

Прийняття регламенту направлено на імплементацію українських НПА до актів ЄС у сфері технічного регулювання в АПК, зокрема в частині запровадження в Україні європейських процедур із введення в обіг та експлуатацію сільськогосподарських тракторів.

Прийняття нового Технічного регламенту зумовлено закладанням умов для: 

  • зниження нетарифних бар’єрів у торгівлі сільськогосподарськими машинами та обладнанням; 
  • можливості їх доступу до зовнішніх ринків;
  • роботи Уряду та профільних міністерств в напрямі підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Новий Технічний регламент набирає чинності через 6 місяців з дня опублікування. Водночас, протягом 24 місяців з дати набрання чинності (до 1 червня 2026 року), виробники і постачальники с/г техніки можуть застосовувати на свій вибір Технічний регламент (діючий регламент, визначений постановою КМУ №1367 від 28.11.2011, або новоприйнятий).

«Також передбачено,  що типи тракторів і с/г техніки, які були введені в експлуатацію до 1 червня 2026 року і мають відповідні сертифікати затвердження типу, не можуть бути заборонені чи обмежені з причин невідповідності оновленому законодавству. Тобто, всі отримані до зазначеного терміну сертифікати затвердження типу або нині діючі, залишаються чинним. Тож модельні ряди тракторів, які вже багато років в Україні, будуть успішно постачатися на ринок і надалі», – зазначив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров. 

Довідково: цей Технічний регламент розроблений на основі Регламенту (ЄС) № 167/2013 Європейського Парламенту та Ради про схвалення та ринковий нагляд за сільськогосподарською та лісогосподарською технікою і на виконання Плану заходів щодо розвитку технічного регулювання на період до 2025 року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *