Українська зернова асоціація вважає за необхідне суттєво доопрацювати прийнятий 1 липня ВР України в першому читанні так званий «ресурсний» законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (реєстр. №5600). Відповідний лист асоціація направила на адресу керівництва парламенту.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.
Як зазначається, суттєву стурбованість викликає низка запропонованих норм у законопроєкті, які значно погіршують умови ведення бізнесу в Україні. Зокрема, йдеться про пропоновані документом істотні обмеження щодо відшкодування ПДВ за придбаними товарами/послугами. Їхнє прийняття в пропонованому вигляді призведе до втрати конкурентної переваги над компаніями-посередниками, які працюють на внутрішньому українському ринку.
Крім того, в законопроєкті значно розширюються можливості застосування податкової застави, що може призвести до зловживань із боку органів ДПС України, а саме, дати можливість застосування даної застави за наявності неузгодженої суми зобов’язань із податків. У цьому разі є високий ризик того, що українські підприємці зіткнуться з проблемою застави великих грошових сум на тривалі терміни, що може призвести до їхнього банкрутства.
Також норми законопроєкту обмежують великим підприємствам можливість щодо перенесення податкових збитків минулих років п’ятдесятьма відсотками. Запропонована поправка суперечить принципу рівності всіх платників перед законом, оскільки ставить можливість обліку витрат для цілей податку на прибуток у залежність від значення іншого об’єкта оподаткування платника податку. В більшості випадків такі збитки виникають через втрати від зміни курсу за наявності валютних кредитів. Таким чином, держава карає компанії, що інвестують в українську економіку, за падіння валютного курсу національної валюти, на який держава має безпосередній вплив.
«УЗА звернулася до парламентарів із пропозицією внесення змін до ухваленого законопроєкту №5600, щоб нововведення не призводили до збільшення податкового тиску на чесних платників податків і не створювали нових корупційних загроз», — ідеться в повідомленні.
Джерело: propozitsiya.com