З нового року в Україні запроваджуються нові правила бухгалтерського обліку

З 2019 року в Україні запроваджуються нові правила бухгалтерського обліку. У чому їх суть і який шлях переходу обрати? Чим зумовлені ці нововведення і наскільки український бізнес готовий до них? Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Економічна Правда».

Що це і навіщо

Міжнародні стандарти фінансової звітності — це стандарти, які затверджуються Міжнародною радою із стандартів бухгалтерського обліку. Особливість МСФЗ полягає у тому, що ці стандарти вибудовують бухгалтерський облік на принципах, а не на правилах. Облік за МСФЗ зводиться до створення правил, на основі яких бухгалтер може ухвалювати самостійні рішення відповідно до власної компетенції.

Як зміниться облік

По-перше, міжнародні стандарти вводять класифікацію підприємств: мікропідприємства, малі, середні та великі. За цими стандартами, великі та середні підприємства зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність на своїх сайтах, усі інші підприємства — на звернення будь-якої особи.

По-друге, МСФЗ спрощують вимоги до первинних документів.

По-третє, підприємства, які становлять суспільний інтерес, зобов’язані створити бухгалтерські служби. Інші компанії можуть скористатися аутсорсинговими послугами аудиторських фірм.

Плюси, мінуси та підводні камені

Для малих та середніх підприємств МСФЗ не є обов’язковим, однак самі стандарти мають переваги. Їх використання допоможе менеджерам краще оцінювати ситуацію в компаніях, позитивно впливатиме на ефективність рішень, пов’язаних з прогнозуванням діяльності підприємств. Використання МСФЗ полегшує доступ до капіталу і знижує його вартість. Для держави МСФЗ — свідчення приєднання до міжнародної фінансової спільноти.

МСФЗ дають свободу бухгалтерам і аудиторам, що підвищує довіру до цих професій, змушують підприємства більш відповідально ставитися до звітності.

Є два шляхи до запровадження МСФЗ

Перший — це вести облік за П(С)БО і в кінці кожного звітного періоду трансформувати звітність за МСФЗ. Цей процес вимагає аналізу податкової політики підприємства, пошуку моментів, які не відповідають міжнародним стандартам, визначення складу та структури звітності, рекласифікації статей.

Другий — перейти до МСФЗ. Це вимагає суттєвих змін, адже бухгалтерія — це головний підрозділ компанії. Реорганізація її роботи вплине на інші процеси, особливо управлінські, які спираються на бухгалтерські звіти та показники.

Є й мінуси. Перший — так зможуть вчинити далеко не всі. Підприємства, що становлять суспільний інтерес, зобов’язані створити власні бухгалтерській відділи. Другий мінус —висока вартість таких послуг. Третій мінус — керівництву може бути незручно працювати з аутсорсинговими фірмами.

Третій спосіб запровадження МСФЗ — це програмне забезпечення, яке підтримує ведення обліку за міжнародними стандартами. Це рішення обійдеться дешевше, ніж навчання великого штату, залучення відділу нових працівників або укладання угоди з консалтинговою компанією.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *