За 10 років посівні площі на Волині збільшилися на 127 тисяч гектарів

Лише за останні 10 років посівні площі у Волинській області збільшилися на 127 тисяч гектарів, що дозволило повністю освоїти південні землі регіону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynnews.com.

Як розповів керівник управління агропромрозвитку ОДА Юрій Горбенко, цього року Волинь увійшла в ТОП-3 регіонів України з розвитку тваринництва та садівництва. Також область лідирує у створенні родинних молочних ферм.

«За темпами виробництва продукції у загальнодержавному рейтингу Волинь займає шосте місце, — сказав він. — В області активно розвивається садівництво. І за кількістю учасників, сумою отриманих коштів Волинь зайняла третю позицію в Україні. Цьому сприяє те, що, починаючи з 2010 року, держава працює на підтримку садівництва. Із 2016 року більше десятка сільгоспвиробників беруть участь у цій програмі і два роки підряд наші садоводи отримують 22 мільйони гривень. Це дає можливість і виробляти власну продукцію садівництва, у тому числі ягідництва, і запроваджувати нові робочі місця, і наповнювати місцеві бюджети відповідних територій».

Юрій Горбенко відзначив, що родинні ферми на Волині почали створюватися ще більше 10 років тому: «Ми підтримуємо ці ферми на обласному рівні. Також під свою опіку їх взяла держава — тим фермерам, хто має від п’яти до 50 корів, було виплачено цього року 3,4 мільйона гривень.

Посадовець додав, що державна підтримка фермерів діятиме і в наступні роки — не тільки в галузі садівництва чи молочарства, а й, зокрема, картоплярства.

«Очікуємо, що наші аграрії, у тому числі фізичні особи, отримують загалом 120 мільйонів гривень», — сказав він.

За його словами, загалом 2020 рік був сприятливим для аграріїв — потішили як врожаї, так і цінова політика.

Юрій Горбенко розказав, що нова адміністративна реформа зі створення громад і переформатування районів дає можливість напрацювати нову модель співпраці з аграріями: «Сьогодні створено нове Міністерство аграрної політики і продовольства. Міністром призначено Романа Лещенка. Від імені міністерства вже направлені листи в Мінрегіон, у яких рекомендовано мати і в наших майбутніх чотирьох районах структурні підрозділи, котрі займатимуться розвитком сільських територій, аграрно-промислового комплексу. І ми звернулися до громад для того, аби в кожній ОТГ були спеціалісти, які будуть займатися аграрними питаннями, розвитком сільських територій. Це потрібно, аби втілювати державну політику, нашу комплексну програму розвитку. Маємо перші узгоджені плани з ОТГ».

Як акцентував керівник управління агропромрозвитку, в південній частині області землі переважно вже освоєні. Так, за 10 років на Волині посівні площі збільшилися на 127 тисяч гектарів.

«Освоєння земель дає додатковий дохід до бюджету. Кожна громада має врахувати це, адже ще не всі поліські території освоєні», — зазначив Юрій Горбенко.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *