Закон про депонування ПДВ та невизначеність щодо «зернового коридору» спричинили появу паніки серед трейдерів

На українському ринку продовжує наростати паніка серед продавців. Спостерігається сильна активізація продажів, яка прийшла із усвідомленням, що принаймні місяць питання продовження Зернового коридору залишиться без відповіді. А це веде до мінімізації попиту з боку трейдерів у глибоководних портах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі Barva Invest channel.

Крім того, закон про депонування ПДВ для експортерів націлений сильно вдарити по готівковому ринку. В умовах стабільного офіційного курсу і значно вищого неофіційного курсу, готівковий ринок розцвів. Але зараз в умовах війни та надвисоких логістичних витрат, можливість продати на 10% дорожче, ніж «вбілу» насправді є чи не єдиним порятунком для частини виробників, які в інакшому б випадку продавали собі в мінус. 

Тож з точки зору доброчинності, закон має вибілити сірий агроринок, і на папері це послуга економіці та суспільству. Але з точки зору впливу на життєздатність українського агросектору та агровиробників в умовах війни, стратегічно такий закон може призвести до значних негативних наслідків, які будуть позначатись на плануванні витрат, сівозміні, оновленні парку техніки, економії на добривах, оплаті праці тощо.

Запропонований механізм обмежень для сірого ринку зумовить практично повну зупинку діяльності цього сегменту ринку на певний час. Як наслідок, це в моменті суттєво зменшить пропозицію кукурудзи та соняшнику (та продуктів переробки) на зовнішньому ринку. Можливе короткострокове занепокоєння зовнішніх покупців, що тимчасово утримає закупівельні ціни від просідання, а то й підтримає їх зростання.

Крім того, маємо памʼятати про зниження вартості логістики, що частково також втримає ціни від падіння, хоча й додасть інших проблем.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *