Закон про регулювання сфери захисту рослин ухвалено в першому читанні

Верховна Рада України 29 червня 2023 року прийняла за основу у першому читанні проект Закону «Про державне регулювання сфери захисту рослин» (реєстр. №8340).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

Головною метою законопроекту №8340 є системний і комплексний перегляд та створення в Україні однакового із Європейським Союзом режиму державного регулювання у сферах захисту рослин, обігу і застосування засобів захисту рослин, а також здійснення державного контролю та інших офіційних заходів у зазначених сферах за рахунок імплементації у законодавство України актів права Європейського Союзу.

Проект Закону підготовлено на виконання міжнародних зобов’язань України, а саме статті 64 Угоди про асоціацію та передбачає консолідацію законів України «Про захист рослин», «Про карантин рослин» та «Про пестициди і агрохімікати» (в частині вимог до обігу та застосування засобів захисту рослин) в один документ, що враховує ключові положення законодавства ЄС у сфері здоров’я рослин та сталого поводження із ЗЗР.

У частині ЗЗР проект Закону поширюється на відносини, які виникають під час ввезення, реалізації, зберігання та застосування ЗЗР та не поширюється на відносини під час державної реєстрації, виробництва, поводження з забороненими та непридатними ЗЗР, а також з відходами ЗЗР та їх пакуванням.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *