У селі Нова Дмитрівка на Золотоніщині, поблизу місцевої школи висадили «Сад Перемоги». Тепер там ростуть 165 саджанців яблунь, груш та вишень, розповів голова Новодмитрівської громади Артем Кухаренко.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Черкаси.
Старі тополі тут викорчували навесні, вирівняли та обробили землю під майбутній сад.
«Два ряди яблунь, за ними – ряд груш, далі – знову яблуні, а у віддаленому куточку виділеної ділянки – вишневий садочок – таким буде майбутній сад», — розповів керівник житлово-комунального господарства Микола Кива. У нас тут різні будуть дерева: яблуні, груші, вишні. Вони цвістимуть у різний період. У нас тут є ділянка землі під вишні, і це буде символічно, коли вони зацвітуть, це буде дуже гарно».
Разом із колегами – працівниками сільської ради, він висадив саджанці вишень.
«У народі її називають шпанкою. Обрали її, бо дає гарні плоди, невибаглива, пристосована до земель. Тут земля гарна, то вирішили посадити такі дерева тут», – розповів пан Микола.
Ділянку в 40 соток підготували заздалегідь, повідомив голова Новодмитрівської громади Артем Кухаренко.
«Раніше тут були старі тополі, погнута залізна огорожа, не скажу, що сміттєзвалище, та було тут не досить охайно. Ще навесні навели на цьому місці лад і хотіли висадити «Сади Перемоги». Нам тоді порадили, що краще висадити сад восени, аби він краще прийнявся», – пояснив Артем Кухаренко.
За його словами, деревця купували за власні гроші.
«Купували за власний кошт, складалися по 200 гривень, жодної державної копійки не витратили, але ж ми отримуємо заробітну плату, це правильно».
Такими садами, городами та ділянками перемоги засаджені майже всі громади Золотоніського району, розповіла начальниця адміністрації Ірина Тернова.
«Зорівська територіальна громада навіть брала участь у державній програмі й отримала грантові кошти. У них суто овочева була продукція. За кошти вони отримали сортове насіння, також гербіциди», – розповіла керівниця.
Для участі в державній програмі «Сади Перемоги» потрібно розробляти свої, районні програми та програми територіальних громад, пояснила Ірина Тернова. За її словами, вони мають плани на створення своїх садів.
«Ми хочемо 2023 року розширити не тільки овочеву базу, а і ягідну: можемо й смородину, малину садити, тобто, це все наше бажання», – розповіла керівниця.
Окрім фруктових садів, планують у районі висади горіхи.
Джерело: propozitsiya.com