Попри нелегкі часи в умовах воєнного стану та впевнено долаючи всі виклики і перешкоди, аграрний бізнес Львівщини не скорочується, а навпаки розвивається. Для забезпечення продовольчої безпеки в державі сільськогосподарські товаровиробники області збільшили у поточному році посівні площі всіх сільськогосподарських культур на 5,2 % (+21,2 тис. га) в порівнянні з попереднім роком.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.
В числі таких виробників є Марія Юріївна Морикінь, голова фермерського господарства «Овочівництво» Стрийського району.
Фермерське підприємство відноситься до суб’єктів малого підприємництва, займається вирощуванням овочевих культур з 2008 року. В обробітку має близько 20 га сільськогосподарських угідь, на яких вирощує овочеві сільськогосподарські культури. На площі 15,5 га фермерське господарство вправно розміщує 9 видів овочевих культур, що відносяться до нішевої групи. Цьогоріч площа вирощування овочів в господарстві збільшена на 45% до площ минулого року.
«Відшкодування вартості високорепродукційного насіння з обласного бюджету в рамках Комплексної програми у цьому році вперше, тому одразу скористалась фінансовою підтримкою. Оскільки площі угідь невеликі, то щороку дбаю про придбання насіння високопродуктивних сортів овочів. Для цього закупляю якісне сертифіковане насіння еліти або І репродукції зарубіжної селекції, яке є дороговартісним і забезпечує високу врожайність», — зазначила Марія.
Зі слів фермерки, отримані у поточному році кошти обласного бюджету в сумі 50,0 тис. грн. вже використані на придбання елітного насіння трьох сортів капусти, площі під якими у наступному році планує збільшити на 30% в порівнянні з площами у поточному році, оскільки умови, що склались під час воєнного стану вимагають збільшення обсягів виробництва.
«Цього року у зв’язку з військовими діями в державі ситуація навесні була невизначеною, але площі вже були підготовлені з осені. Засадили овочами на 3 га більше попередніх років, щоб були доступні кожному. Незважаючи на невелику кількість дощів влітку отримали щедрий урожай — близько 600 тонн овочів» — розповідає фермерка Марія.
Окрім вирощування нішевої групи овочів, у господарстві близько 20% площ відведено під вирощування картоплі. Вирощену продукцію фермерка реалізує на ринках міст області та найбільшому в західному регіоні оптовому ринку сільськогосподарської продукції «Шувар».
Джерело: propozitsiya.com