Фермери з Ізмаїлу вирощують фундук у кокосовому волокні новим сучасним методом ін-вітро — рослини розмножують у пробірці.
Таким чином, вони залишаються стійкими до вірусів і повинні швидше плодоносити.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на usionline.com.
На відміну від всіх відомих традиційних способів — насіннєвого і вегетативного, ін-вітро є мікророзмноженням у лабораторних умовах.
Подібна технологія мікроклонування рослин є ефективним способом отримання великої кількості саджанців за короткий час навіть з рослин, які важко розмножуються традиційним способом. При цьому проводиться оздоровлення посадкового матеріалу від інфекцій.
Подібні методи вирощування рослин зарекомендували себе за кордоном, в Україні ж використовують їх недавно.
Як розповів керівник господарства Олександр Пономаренко, на підприємстві тривалий час вивчали досвід зарубіжних і українських колег, перш ніж зважитися на експеримент.
Крім того, зелені клони розвиваються швидше і гармонійніше рослин, отриманих шляхом відділення від материнського куща і раніше вступають у період плодоношення. А то, що подібні рослини не містять в собі вірусів, передбачає, що вирощувати їх можна буде, не застосовуючи хімікатів.
Фермер придбав фундук двох сортів — Тонда де-Романо — промисловий і Еніс — столовий. Виростили їх в одеській лабораторії, вперше продемонструвавши позитивний досвід мікророзмноження рослин в Україні.
Ізмаїльські горіховоди висадили клони фундука в кокосове волокно, просочене спеціальним поживним розчином, і накрили плівкою. Потім їх пересадять у невеликі контейнери, в яких саджанці простоять до весни. А навесні рослини пересадять у відкритий ґрунт.
Джерело: propozitsiya.com