«Зелений коридор» для експорту ріпаку дасть аграріям 2 млрд грн для посівної

Українським аграріям сьогодні не вистачає фінансового ресурсу для проведення осінньої посівної кампанії. Цю проблему може вирішити «зелений коридор» для експорту ріпаку країнам ЄС, пропонує народний депутат України Іван Чайківський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на teren.in.ua.

Відповідне звернення до Уряду прийняв Аграрний комітет Верховної Ради.
Цього року українські аграрії зібрали близько 2 мільйонів 700 тисяч тонн ріпаку, що на 700 тисяч тонн перевищує минулорічні показники.

«Сьогодні більшість аграріїв в Україні вирощує озимий та ярий ріпак. В цьому році ми зібрали десь близько 2 мільйонів 700 тисяч тонн, що на сімсот тисяч тонн більше, ніж торік. В Україні він переробляється в межах 10-12%, решта ріпаку відправляється на експорт до Європи для виробництва біопалива. Сьогодні дуже важливо в стислий термін весь наш ріпак експортувати до ЄС. Це дасть змогу українським аграріям отримати фінансовий ресурс, який зараз вкрай потрібен для осінньої посівної кампанії під урожай 2023 року», — зазначив Іван Чайківський.

Нардеп додав, що у серпні було експортовано всього 320 тонн ріпаку, 200 тисяч тонн залишаться в Україні для власної переробки, а 2,5 млн тонн ще потрібно експортувати в країни ЄС.

«Такими темпами це затягнеться надовго, і аграрії не зможуть отримати достатньо валютних надходжень для посівної кампанії. Ми від аграрного комітету вийшли з ініціативою до нашого уряду, щоб спільно з європейськими країнами  створити спеціальні «зелені коридори» для експорту українського ріпаку. Тоді нам би вдалося отримати біля двох мільярдів гривень, які так необхідні сьогодні аграріям для посіву озимини», — сказав Іван Чайківський.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *