Аграрне підприємство ТОВ «Агроінвест», яке розташоване неподалік Бахмута, працює з 2004 року. До війни підприємство обробляло 4300 га земель, на ньому працювали 90 працівників, 700 пайщиків своєчасно отримували орендну плату а держава — 10 млн грн податків щорічно.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.
Повномасштабне вторгнення зруйнувало підприємство повністю. Зерносховища, адміністративні та господарчі споруди зруйновані, техніку, насіння, добрива вкрали окупанти.
«Наше господарство успішно розвивалось, у 2018 році ми побудували теплицю площею один гектар, інвестиції в проєкт склали 16 млн грн. Це дало нам змогу продавати не лише зернові, а й овочі закритого ґрунту. Мали своє свиногосподарство. Бойові дії до нас дістались 28 квітня 2022 року, почались обстріли. В цей час ми ще проводили весняну посівну. Але постійно звужували роботи через небезпеку для працівників. На початку липня наші поля та господарчі споруди окупували повністю», — розповіла керівниця ТОВ «Агроінвест» Валентина Басова.
Після приходу окупантів, робота підприємства зупинилась, а російські солдати вивезли все, що представляло цінність, в тому числі і сотні тонн зерна, яке не встигли реалізувати. На складах залишилось ЗЗР на 6 млн грн та насіння на 4 млн грн, каже Валентина Басова. Лише тракторів у власності господарства налічувалось 12 штук, також пропало 4 комбайни.
Керівництво на підконтрольній території України почало збирати документи та податкові накладні для доказів збитків та руйнувань спричинених російською агресією. Майже весь процес збору доказів консультували фахівці Всеукраїнської Аграрної Ради та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).
«Спочатку ми робили це самостійно, без розуміння юридичного боку процесу збору доказів. Потім дізнались про ініціативу ВАР та USAID АГРО з допомоги ти супроводу фіксації збитків. Почали відвідувати їх семінари та консультуватись з їх фахівцями. При появі будь-яких питань з оформлення документів щодо фіксації нанесеної шкоди ми відразу звертаємось до ВАР. Наразі ми збираємо документацію: звітність, де відображена наша площа посівів та технологічний процес виробництва, накладні на купівлю ЗЗР, насіння, палива, документи права на власність нерухомого та рухомого майна. Всі необхідні заяви подані до СБУ, в нашу військово-цивільну адміністрацію, у податкову ми подали звернення, що ми не можемо виконувати наші обов’язки», — зазначила керівниця ТОВ «Агроінвест» Валентина Басова.
Наразі головною проблемою у зборі доказів Валентина Басова називає відсутність фото та відео доказів руйнувань. Їх додадуть при звільненні господарства, каже керівниця.
Джерело: propozitsiya.com