Через війну і руйнування багато сільськогосподарських підприємств втратили можливість виконувати свої фінансові зобов’язання, в тому числі — сплачувати податки. В таку ж ситуацію потрапило СТОВ «Гаврилюк» із Харківщини.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.
5 березня внаслідок обстрілів на господарстві виникла пожежа і половина його майна згоріла. Далі було ще більше випробувань і до деокупації села 10 вересня від господарства не залишилось майже нічого.
«На кінець лютого ми засіяли 1600 гектарів, а на складах було 5 тис. тонн зерна. З першими вибухами всі 25 працівників вимушені були покинути підприємство і робота зупинилась. Коли восени повернулись на господарство, ми побачили суцільні руїни: адміністративні будівлі та склади, оргтехніка та насіння… — нічого не вціліло. Дуже шкода новенький трактор CLAAS за 11 млн. грн, сучасний офіс та власну лабораторію з оцінки якості зерна. Також згоріли 4 комбайни, 5 тракторів, культиватори, сівалки, навантажувач, кран, вантажний автомобіль. Загалом збитки лише від зруйнованої сільгосптехніки та обладнання сягають понад 80 млн грн», — розповіла Лілія Висоцька, бухгалтер СТОВ «Гаврилюк».
Інші збитки ще рахують. Зафіксувати збитки підприємству допомагають юристи Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).
Ще однією проблемою стали податкові зобов’язання. СТОВ «Гаврилюк», як платник податків 4 групи, мало би кожен квартал сплачувати у бюджет понад 150 тис. грн. та подавати звітність до податкової. Але війна зупинила діяльність господарства, а відтак воно втратило можливість виконувати будь-які фінансові зобов’язання. Це необхідно було довести, адже через несплату податків підприємство ризикувало отримати високі відсотки за державним пільговим кредитом.
«До повномасштабного вторгнення ми скористались пільговою програмою кредиту на поповнення обіговими коштами під 0%. Згідно договору, якщо позичальник не сплачує податки до бюджету, ставка зростає до понад 13%. Без можливості заробляти, без техніки, із замінованими полями, ми опинились у скрутному становищі. Нам дуже важливо було якнайшвидше отримати від податкової рішення, що ми не маємо можливості виконувати податкові зобов’язання. Ми звернулись до юристів ВАР та за їх підказками змогли протягом місяця добитись рішення щодо неможливості сплачувати податки та звітуватися. Для розуміння ефективності консультацій – в районі ми перші хто цього спромігся», — наголосила бухгалтер СТОВ «Гаврилюк».
Тож завдяки безкоштовній фаховій юридичній допомозі, господарству вдалось вчасно підготувати необхідні документи для податкових органів та зберегти можливість відновити свою діяльність.
Джерело: propozitsiya.com