Черв’яки доїдять. Як волинська вермиферма збільшує виробництво біогумусу

Влітку цього року набув чинності Закон України «Про управління відходами», який зобов’язує підприємства, заклади громадського харчування, комунальні установи та інші суб’єкти утилізовувати органічні відходи відповідно до встановлених стандартів. Фактично цей документ запускає реформу управління відходами та наближає наше законодавство до законодавства ЄС.

В Україні ще дуже мало підприємств, які здатні надавати послуги з утилізації органічних відходів. Одним із таких є «Зелена ферма» поблизу Луцька, яка переробляє органічні відходи на біогумус за допомогою каліфорнійського черв’яка.

Юлія Ютовець, власниця вермиферми «Зелена ферма»

Ще три роки тому ми надавали послуги з організації харчування в їдальні заводу «Торчин Продукт». Вони попросили, щоб ми свої органічні відходи утилізовували. Тоді ми звернулися до комунального підприємства, де у відповідь почули, що згідно із законодавством органічні відходи не можна утилізовувати і вивозити на загальні смітники. Почали шукати варіанти і натрапили на інформацію про каліфорнійських черв’яків, які переїдають відходи і таким чином їх утилізують. 

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *