Сад, корисні снеки та туризм. Як на Кіровоградщині родина розбудовує горіховий бізнес

Свій власний горіховий сад родина Кадікових заклала 2022 року. Сьогодні його площа — 2 га, на яких встигли висадити горіхи пекан, волоський горіх, фундук і мигдаль. Всього 480 горіхових дерев і 40 дерев липи. Перший урожай мигдалю планують отримати за два роки, пекан починає плодоносити через 5 років після висадки. А фундук уже минулого літа дав трошки горішків.

«24 лютого 2022 року мала відбутися фінальна зустріч-тренінг із написання бізнес-планів у проєкті «Крила» для жінок від організацій Convictus Ukraine і Pact. Але розпочалася війна, і ми родиною виїхали на батьківщину чоловіка — у невелике село на Кіровоградщині. Було складно зорієнтуватися в новому середовищі, мій емоційний стан був жахливим, але наявність землі у приватній власності наштовхнула мене на думку, що потрібно використати наявні ресурси і створювати майбутнє для наших дітей», — розповіла AgroPortal.ua власниця горіхового саду Ольга Кадікова.

Вона почала навчатися ландшафтному дизайну онлайн і потроху перебудовувати і прикрашати ділянку перед будинком свекрів. У липні 2022 року відновили тренінг із написання бізнес-планів, і Ольга написала перший у своєму житті.

«Це була моя мрія — залишити у спадок для своїх доньок щось масштабне, і щоб ця справа обʼєднала родину, а також мала соціальний вплив на громаду і відповідала цілям сталого розвитку. Мало хто вірив в успішність мого бізнес-плану, адже гранти давали на обладнання або навчання. Але я отримала грант на перші 40 саджанців горіха пекан від проєкту «Крила» від організацій Convictus Ukraine і Pact. І восени 2022 року ми заклали наш горіховий сад», — розповідає Ольга Кадікова.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *