Від правильного вибору зернозбирального комбайна залежатиме отриманий результат від усіх зусиль фермера протягом року. У період проведення жнив, ця машина повинна працювати без збоїв, поломок і простоїв.
А який зернозбиральний комбайн найкращий, як правильно вибрати, на що слід звернути першочергову увагу далі в статті.
Важливість зернозбирочного комбайну складно переоцінювати
Вирощування зернових, а особливо пшениці, в нашій країні давно традиційно вважається однією з передових галузей сільського господарства. Від урожаю зерна в сезоні багато в чому залежить дохід та продовольче благополуччя країни загалом, та успішний бізнес аграріїв зокрема. У процесі вирощування зернових найважливішою ланкою є збирання врожаю. Її успішність залежить від того, які зернозбиральні комбайни використовуються.
До того ж тимчасовий інтервал зернозбиральної компанії дуже невеликий (термін збирання, наприклад, пшениці становить лише в середньому 14 коротких днів на рік). Вкрай важливо і вчасно встигнути зібрати весь урожай, і зробити цю роботу якісно, з мінімальними втратами.
Аграрії вважають за краще імпортні зернозбиральні комбайни
Останнім часом спостерігається помітне зростання числа сучасних імпортних моделей комбайнів на полях країни. І на запитання, який зернозбиральний комбайн кращий — напевно, немає чіткої однозначної відповіді. Очевидно, що підбирати їх необхідно із потреб кожного підприємства. А ось на що варто звернути пильну увагу першочергово – для цього є низка рекомендацій.
На що дивитися, вибираючи зернозбирочний комбайн
Будь-які комбайни – це складний, багатофункціональний механізм. Просто виділити єдину «оптимальну» характеристику агрегату з урахуванням усіх потреб та виробничих вимог дуже складно.
Але можна вибрати кілька технічних характеристик, на які потрібно звернути увагу насамперед при пошуку зернозбирального комбайна.
Одним із найважливіших показників є енергозбереження. Це виправдано постійним зростанням цін на всі енергоносії. Необхідно підібрати оптимальне співвідношення потужності двигуна агрегату до технологічної потреби енергії на роботу машини.
При цьому основним показником результативності роботи комбайна є величина намолота зерна на рік. Саме цей показник характеризує можливості комбайна і те, наскільки правильно організована робота.
Додаткові параметри, на які варто звернути увагу під час вибору зернозбирального комбайна:
- Місткість бункера,
- ширина молотарки,
- ширина захоплення жниварки,
- відносні середні втрати зерна,
- надійність та тривалість роботи,
- Доступність запчастин для комбайна,
- передбачуваний обсяг робіт із збирання зерна (залежно від ступеня врожайності та розміру угідь).
Зернозбиральні комбайни відрізняються за типом молотильно-сепаруючого пристрою (МСУ). Є 3 основних типи:
- роторне;
- гібридна;
- барабанний (клавішний) пристрій.
На який бренд треба звернути увагу більше всього
Сівалка Kuhn PREMIA 9000 TRC має гідравлічну систему зміни тиску на сошники в діапазоні від 20 до 80 кг, що дозволяє проводити якісний посів як за класичною технологією, так і за мінімальною технологією після дискових культиваторів-лущильників.
Запчастини KUHN ви завжди можете знайти на офіційному сайті компанії.
Незважаючи на велику робочу ширину, сівалка зручна для транспортування: секції складаються вздовж, а рама в складеному положенні має ширину всього 3,5 м.