АЧС в Україні «з’їла» деякі породи свиней

АЧС в Україні «з’їла» деякі породи свиней

Тваринництво
31 жовтня 2018.
08:00

1771

Поголів’я свиней в Україні дуже стрімко знизилось. Якщо два роки тому в Україні було близько 8 млн свиней, то зараз — 6 млн. А деякі породи свиней взагалі втрачаються через спалахи африканської чуми свиней.

Про це заявив член-кореспондент НААН України Інститут свинарства Микола Березовський, повідомляє «АгроЮг».

«Свинарство в європейських країнах розвивається надзвичайно великими темпами. А щодо поголів’я свиней в Україні — хвалитись нічим. Воно дуже сильно знизилось», — пояснює Березовський.

За його словами, у 2010 році в Україні було більше 90 племінних заводів — сьогодні вже залишилось десь 48. Тобто, відбулось їх зменшення майже наполовину. Крім того, Березовський повідомив, що цього року в Україні було повністю втрачено дві породи свиней.

«На сьогоднішній день я б сказав сталась трагедія з нашою першою вітчизняною породою — миргородська, яку «з’їла» АЧС буквально десь три місяці тому назад. І сьогодні дуже важко знайти і поповнити стада. Раніше зникли племінні репродуктори. І велика чорна порода. Також було два господарства в Донецькій області і Полтавській області. Їх ліквідували. В Полтавській області також була чума, і всі свині загинули. Більше нема цієї породи», — повідомив Микола Березовський.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *