Свиногосподарства до 2026 року повинні впровадити стандарти благополуччя тварин.
Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».
«Опитування щодо ступеня готовності промислових виробників свинини в Україні продемонстрували, що наразі близько 50% (112,5 тис. свиноматок маточного промислового поголів’я) утримують індивідуально впродовж фази поросності. За оцінками проєктантів та постачальників обладнання, переобладнання виробничих приміщень з індивідуальними станками на групове утримання поросних свиноматок коштуватиме близько 200 $/гол. (витрати на обладнання та заміну підлоги). Тобто необхідна інвестиція для галузі для імплементації цієї вимоги — близько $22,5 млн», — підрахували експерти.
Крім цього, за даними від операторів та експертів ринку, до 20% свиноматок (близько 20 тис. гол.), що утримуються в групах упродовж поросності, не мають доступу до належної вільної площі у розрахунку на голову. Відповідно, щоб виконати вимоги, таким підприємствам доведеться зменшити чисельність основних свиноматок. За такого сценарію скорочення внутрішнього виробництва промислової свинини живою масою може сягнути 10 тис. т.
Збереження кількості маточного поголів’я на попередньому рівні, згідно з експертними оцінками, вимагатиме залучення операторами додаткових інвестицій для переобладнання/реновації чи розбудови виробничих майданчиків у сумі близько $15 млн (за питомих інвестицій 4-5 тис. $/свиноматка,).
«Таким чином, мінімальні інвестиції на впровадження вимог до благополуччя свиней в частині групового утримання свиноматок та забезпечення необхідного простору на голову у вітчизняних господарствах коштуватиме галузі близько $37,5 млн сукупно», — зазначили експерти АСУ.
Джерело: agroportal.ua