ГМО-корови зекономлять Канаді $108 млн/рік

ГМО-корови зекономлять Канаді $108 млн/рік

Тваринництво
28 лютого 2019.
17:07

1149

Канадські вчені до 2020 року мають представити світові корову, яка виробляє істотно меншу кількість метану та заощаджує кошти.  

За даними FAO, корови виробляють 18% від загальної кількості метану, що виробляє людство.

Вирішити проблему взялися університети Канади, Швейцарії, Данії, Великобританії та Австралії. Спільно з Міністерством сільського господарства Сполучених Штатів та організацією Genome Canada було створено проект «Ефективний молочний геном», який займається генетичними дослідженнями та селекцією нових порід корів.

Цілі проекту — зменшити викиди метану, спричинені життєдіяльністю корови. Метан у шлунках худоби виробляють бактерії метаногени. Вони засвоюють водень, що виділяється при бродінні, та діоксид вуглецю, синтезуючи CH4.

«Я вважаю цей проект дуже перспективним. Породи корів зі зміненим геномом будуть коштувати дешевше, ніж звичайні. Ми багато років працювали над тим, щоб не просто виділити лінію «ощадливих» корів, але і одразу поширити їх у промислових масштабах Канади», — коментує перспективи задуму очільник проекту «Ефективний молочний геном» Філіппо Мігліор. 

Генетики Університету Гуельфу спрямували зусилля у двох напрямках: зменшення синтезу метаногенів у шлунку без втрати продуктивності та селекція корів з меншою масою.

Попередні дослідження показують, що розведення тварин із підвищеною засвоюваністю кормів і зниженими показниками продукування метану може знизити викиди шкідливого для середовища газу на 11-26%.

Вигода від виведення порід із такими ознакам для канадської молочної промисловості оцінюється в $108 млн на рік.

Лада-Олександра Антомонова, AgroPortal.ua

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *