Імпорт з Канади дещо підняв митну вартість свинини

Активність постачань імпортної свинини у жовтні знизилась порівняно з попереднім місяцем.

Про це повідомляє асоціація «Свинарі України».

«У жовтні імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД 0203) склав 2,0 тис. т, або $5,5 млн у валютному еквіваленті. Це на 6,8% менше, ніж у вересні, та удвічі менше, ніж у жовтні 2022-го. Ослаблення потоку закордонної свинини спостерігалося за мірою аналогічної динаміки внутрішніх цін: з початку місяця середньоринкова ціна втратила майже 18%, а середній жовтневий показник — майже 12% проти вересневого», — повідомляють аналітики. 

Хоча ключовими країнами-постачальницями залишаються Данія, Нідерланди, Бельгія та Канада, збільшення присутності дещо дорожчої канадської свинини на ринку сприяло підвищенню середньої митної вартості імпортованої сировини 2,71 $/кг проти 2,55 $/кг минулого місяця.

Сукупний імпорт свинини за 10 місяців склав 11,96 тис. т, що в 3,8 раза поступається минулорічному показнику аналогічного періоду, констатують в АСУ. 

«Якщо імпортна активність зберігатиметься на рівні останніх місяців, то річні обсяги імпорту складатимуть 14-16 тис. т, тобто втричі менше, ніж у 2022-му», — прогнозують експерти. 

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *