Молочарі просять змінити правила експорту швидкопсувних продуктів

Спілка молочних підприємств України (СМПУ) пропонує змінити правила експорту молочних продуктів, передбачені проєктом постанови Кабінету Міністрів України, який визначає строки зберігання швидкопсувних продуктів.

Про це «Бізнес Телеграфу» повідомили в СМПУ.

«Вимагаємо дотримуватись міжнародних правил у визначенні швидкопсувних продуктів, які ми запропонували від нашої асоціації. Вони передбачають певні умови зберігання і транспортування молочних продуктів і не містять умов по термінах зберігання, як пропонує уряд у проєкті своєї постанови. Якщо наші вимоги не будуть враховані, а Мінагрополітики нас не почує, експорту кисломолочних продуктів з Україні не буде. А це — вкрай важлива валютна виручка та умова виживання для підприємств молочної переробки», — коментує голова ради директорів СМПУ Вадим Чагаровський.

За його словами, постанова у нинішньому вигляді передбачає, що в категорію швидкопсувних продуктів потрапляють лише ті, термін зберігання яких не перевищує 15 діб. В Україні це лише молоко. Ферментовані молочні продукти, а це сметана, кисломолочний сир, продукти десертні на основі кисломолочного сиру, творожні десерти, сирки глазуровані з наповнювачем, не підпадають під це визначення, оскільки мають термін зберігання 21-28 днів. Отже — позбавлені права на експорт «зеленим коридором» через електронну чергу, каже Чагаровський.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *