Виробництво молока за вісім місяців поточного року в Україні скоротилося на 15,1% — до 5 126,4 тис. т.
Промислові господарства забезпечили 1,7 млн т молока, що на 7,1% менше, ніж торік, а присадибний сектор — 3,4 млн т (-18,6%), повідомляє Асоціація виробників молока.
Як зазначається, середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку станом на 15 вересня зросла на 3 коп. та склала 10,82 грн/кг без урахування ПДВ. Вищий ґатунок додав у ціні 2 коп. — до 10,15 грн/кг, а перший залишився без змін — 9,75 грн. Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 2 коп. — до 10,24 грн/кг.
«На ринок продовжують тиснути такі фактори як підвищений попит з боку переробників на тлі сезонного скорочення виробництва молока, зростання цін на газ та подальшого просідання гривні», — зазначила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.
Близько третини промислового молока (майже 525 тис. т.) і третини промислового стада корів (майже 123 тис. корів), згідно попередніх розрахунків Держстату, припадає на регіони, де проходили бойові дії. Це має свої наслідки як для організації виробництва, так і для здоров’я тварин. До того ж території цих областей досі залишаються значною мірою замінованими, що ускладнює виробництво кормів у найближчій перспективі.
«Попит на вітчизняні молочні продукти на експорт залишається досить сильним. Відновлення постачання до Китаю суттєво вплинуло, зокрема, на продажі молочної сироватки, що в короткостроковій перспективі буде підтримувати ринок на тлі активності сироварів.
В той же час різке зростання цін на газ (+38% за два місяці) впливатиме на собівартість виробництва молочних продуктів. Тому в короткостроковій перспективі ціни на молоко та молочні продукти можуть поступово зростати. Темпи приросту будуть залежати від активності імпортних ринків», — додала Лінецька.
Джерело: agroportal.ua