Низький попит і зростання пропозиції опускають ціни на свинину

Сезонне послаблення цін закупівлі свиней забійних кондицій продовжилося у кінці жовтня.

Про це повідомляє асоціація «Свинарі України».

«Сценарій попередніх торгів повторився і минулої п’ятниці: котирування на живець свиней забійних кондицій понизилися, а регіональні розбіжності цін збереглися. Так, хоча подекуди оператори фіксували і вищі ціни, більшість товарних партій на Сході та в Центрі реалізовували по 66-68 грн/кг, а на Заході — по 65-66 грн/кг. Середньозважений показник цього тижня склав 66,5 грн/кг, що на 7% нижче за його попередній рівень», — говориться у повідомленні.

Більшість операторів погоджуються, що основним чинником тиску на ціну є сезонність, адже традиційно в цей період споживча активність послаблюється через переорієнтацію на інші види білка та підготовку до опалювального сезону. Водночас, пропозиція свинини збільшується на противагу «дефіцитнішим» літнім місяцям, адже темпи приросту живої маси тварин із зниженням температур відновлюються.

«Крім цього, спостерігають і більшу активність дрібних відгодівельників. Хоча представники м’ясопереробки переважно утримуються від прогнозів щодо подальшої цінової динаміки, окремі все ж відзначають, що торгівля стабілізувалася протягом останніх кількох тижнів, а подальше зниження цін «знецінює» перехідні залишки і не сприяє пожвавленню реалізації», — підсумували в асоціації.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *