Птахівництво на Херсонщині знищено повністю

Повномасштабне вторгнення росії в Україну завдало нищівного удару по тваринництву на Херсонщині.

Про це повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов у марафоні «Суспільному».

Так, галузь великої рогатої худоби знищена на 15%, свинарства — на понад 80%, галузь птахівництва знищена повністю. Станом на 1 січня 2022 року в регіоні налічувалося майже 57 тис. голів ВРХ, 49 тис. свиней, голів птиці було понад 4 млн.

«У нас було понад 10 племінних заводів, це вівчарство і рогата худоба, понад 16 племінних родових репродукторів — бджільництво, риба, свині. Наразі можемо сказати, що вже 5 племінних репродукторів знищені повністю. Якщо брати ВРХ, то у нас залишилося 2 ферми з 5, тобто 3 ферми повністю знищені. Якщо брати свинарство, то теж у нас залишилося 2 свинокомплекси, які працюють, намагаються відновитися в тих умовах, в яких вони є», — говорить Дмитро Юнусов.

Він зазначив, що нині існують проблеми з фінансуванням, відсутністю грошових коштів для кормів. Також велика кількість замінованих територій знижує роботу, оскільки господарствам ніде вирощувати корми для великої рогатої худоби.

«Збитки склали не один мільярд доларів, це однозначно. Ці кошти зараз не повернеш господарствам. Наприклад, галузь птахівництва стовідсотково знищена… Тваринництво зазнало великих збитків, і ми ще не знаємо, яка ситуація на окупованій території», — говорить Дмитро Юнусов.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *