Рентабельність молочних ферм знизилась

Операційна маржа українських молочних господарств впала попри зниження ціни на концентровані корми.

Про це розповіла керівник проєкту «Гуртовий збут молока» Асоціації виробників молока Олена Жупінас, повідомляє milkUa.Info.

«На жаль, ситуація для виробників молока не дуже хороша, навіть за нинішньої вартості кормів. Середня рентабельність господарств із надоями до 25 л молока на корову, починаючи з січня, становила 10%. На червень цей показник опустився до 7%. Ми розуміємо, що це достатньо низький показник», — зазначає вона. 

На думку експерта, ситуація на ринку готової молочної продукції поліпшиться, і ціни на молоко зростуть. Тим більше, що ціна на молоко в Україні значно нижча європейської — 33 євроценти проти 46,6 відповідно.

«Спотова ціна впливає на вартість готової продукції. За останній тиждень у Європі вона пішла вгору і вже на 8% вища, ніж в Україні. Це говорить про те, що молока в Європі стає менше, потреба в ньому ростиме і надалі. Відтак не швидко, але намічається тренд до збільшення ціни і в Україні. Очікувати на зниження ціни на другу половину червня не варто», — прогнозує Олена Жупінас.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *